O nás - o šakalech

Víte kdo je to Šakal?? 

Je to druh nádherné psovité šelmy, která je podobná vlkovi a je úžasně společenská. Žije v malých smečkách připomínajících rodinu, jsou divocí a velice aktivní.. No a ti mí Šakalíci jsou na tom úplně stejně!! O kom je řeč?? O mých dětech - Šalalíci - Dáda, Mája a Barbiška plus teda, aby toho nebylo málo, tak další necelá dvacítka divokých Šakalů v Lesním klubu Šakalík ve Studénce, kterého jsem zakladatelka a koordinátorka.

Už v letech mých studií a souběžném rodičovství jsem hledala cestu, kudy se vydat. Po dostudování magisterkého studia v nejprve sociálním, později i pedagogickém směru jsem zjistila, že právě cesta vzdělávání a alternativní výchovy dětí je tou mou!!

Z počátku jsem byla součástí skupiny maminek, jakési komunity stejného smyšlení. Postupem času jsme krom společného trávení volného času začali řešit předškolní vzdělávání našich dětí, a proto jsme v r. 2018 založili spolek Mateřské kruhy, z. s., který provozuje Lesní klub/školičku Šakalík ve Studénce v těsné blízkosti CHKO Poodří.

Zároveň s touto iniciativou se zrodily facebookové stránky "Jak zabavit Šakala", které se zabývají aktivitami, tipy na výlety, ale především tvoření a výplň času strávený s dětmi doma i venku.

A jak to vlastně všechno začalo?? Citace Pavky Šakalí: "Šakalí školička musí být zavřená a já každý den vymýšlím různé aktivity a tvoření pro své milé dětičky.. No a jak to tak bývá - stále se dělím i s Vámi všemi o to co celé dny děláme na facebooku "Jak zabavit Šakala".. Tvoříme a bavíme se, každý náš den je naplněn na sto procent. Když nevymyslím aktivitku já, zabaví se Šakalíci sami, neustále vymýšlí "kráááááávoviny".. :) Některé z těchto výtvorů naleznete právě na těchto stránkách. Tak vzhůru do nich.."

Začátkem roku 2021 se poté rodí oficiální stránky ŠakalíAktivity.cz, kde rodiče dětí naleznou rozvojové aktivity pro děti předškolního věku. Primárně nabízíme v rámci internetového obchodu tematicky zpracované pracovní listy, které se zaměřují na české i světové tradice, svátky a další důležité dny, okruhy a témata. Pracovní listy jsou vytvořeny autorsky a originálně. Jsou vhodné pro domácí použití, ale využívají je také paní učitelky v mateřských školách se kterými úzce spolupracuji. Pracovní listy jsou vytvořeny tak, aby byly vhodné pro tisk na černobílé tiskárně, což je jejich velkou výhodou. Soubory pracovních listů obsahují vždy úvodní seznámení s tématem, povídání nebo příběh, různé otázky a úkoly. Dále grafomotorické cvičení, doplňovací cvičení - logické řády, sudoku, hledání rozdílů, dokreslování, bludiště, procvičování barev i tvarů, používání nůžek, trénování přesnosti, fantazie, vymalovávání podle tvarů. Určitě Vám pracovní listy nabídnou první setkání s čísly a písmeny. Chybět nemůžou tzv. kolíčkové aktivity a aktivity, které lze laminovat a opakovaně používat například s pomocí suchého zipu, případně vyplňování mazatelnými fixy - tyto komponenty lze u nás také zakoupit.

Pracovní listy jsou vyzkoušeny mnoha spokojenými zákazníky a skutečně si na své přijdou i mladší i starší děti. Jsou tvořeny tak ať je práce s nimi naučná a hravá zároveň. Můžete se k nim kdykoliv vrátit a využívat je opakovaně. Nabízíme možnost zakoupení souboru PDF, případně tištěné verze. Velikou výhodou je možnost předplatného, kdy nemusíte hlídat novinky a aktivity Vám automaticky budou chodit do mailové schránky!!

Do budoucna nabídneme také barevné PDF i tištěné aktivity různých témat.

Moc se těšíme na setkání s Vámi a Vašimi Šakalíky u Šakalích Aktivit a budeme rádi za vaši zpětnou vazbu.


S pozdravem, Pavka Šakalí