Krásné jaro nám přineslo JARNÍ STEZKU - prvotinku ze souboru z kategorie bojovky - stezky - šipkované - trasy - no prostě bezva věc pro rodiče s dětmi na zpestření procházky!! Stezka byla jednoduchá a přehledná. Jarní tematika přinesla pár zajímavých informací a lehké otázky z nichž se sbíraly písmenka do závěrečné tajenky. Pro mladší děti, ale i ty hravé starší byly připraveny na každém stanovišti také jednoduché úkoly - povídací i předváděcí, které mohly vyplnit čas mezi jednotlivými stanovišti.. Závěrem děti čekala krásná básnička o sluníčku. Mohu s radostí říci, že stezka byla a stále je velice oblíbená a kupována. Je možné ji vidět na mnoha místech naši země, jelikož organizátoři si ji mnohdy nedělají pouze pro sebe a své rodiny, ale chystají ji pro své sousedy, žáky, kamarády,..

I když jsem se zařekla, že Velikonoce jsou "tak profláklé téma" s tolika materiály, pracovními listy, obrázky - no prostě všeho možného, ba i nemožného a že se tohoto tvořivého dobrodrůža nebudu účastnit, neodolala jsem. Postupně vznikla VELIKONOČNÍ STEZKA. Stejná a přeci tak jiná. Každé zastavení se věnuje jednomu předvelikonočnímu dni a jeho tradici (Bílá sobota, Škaredá středa, Modré.. no však znáte!!). Stezka je určena pro mladší děti a zároveň se zase zabaví i starší. Tentokráte obsahuje úkoly spíše interaktivní - hledání rozdílů, spojovačky, doplňovačky, bludiště - vše lze luštit pomocí prstíku a výsledkem je písmenko do tajenky, která vás v závěru trasy čeká.. Velikonoční stezka se stala opět hitem a získala si své místo u mnoha mých "kolegyň - paní učitelky" i rodičů. 

Při jednom večerním brouzdání na mě vykoukla v příspěvcích fotka krásně nazdobené mateřské školy, prohlédla jsem si nádherně načančaný plot, výzdobu u vchodu, chodníček, zajíce u dveří i vrbu s vajíčky a dárky pro děti, poslední fotka byla "z MÉ stezky" - zažila jsem krásný pocit, že mohu být součástí něčeho tak úžasného.. A v té chvíli mi i slzička ukápla.. Moc Vám všem děkuji za krásné recenze z mé tvorby a také za fotky!! Určitě ŠakalíAktivity.cz nepřestávejte sledovat, protože další stezky budou také úžasné. Jen trošičku nadhodím - budeme cestovat s dinosaury, čeká nás čarodějná stezka a hlavně - už je čas na další pracovní listy a laminované aktivity!!

Krásné Velikonoce!! Pavka Š.

Napište Vaše hodnocení
Poznámka: HTML tagy nejsou povoleny!